شورای پیگیری پروژه  تماشا

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 021-77209069

هر نفس آوازِ عشق می رسد از چپّ و راست

ما بـه فلک می رویم عزمِ  تماشا که راست؟

     

          آنچه در این پروژه گذشته است:

در سال 1369 سه نفر از دانشگاهیان علم و صنعت ایران، آقایان؛ دکتر طائب، دکتر رضایی راد و دکتر خوشکیش مبادرت به خرید زمین تماشا می کنند و با نگاه به طرح طوبی پروژه را پیش می برند. متاسفانه چندی بعد متوجه می شوند که این زمین ملی اعلام شده و در اختیار سازمان منابع طبیعی قرار دارد و تنها 155 هکتار مستثنیات در 7 نقطه ی مختلف در اختیار مالکین قرار داده شده بود.

با استعفای این آقایان و به پیشنهاد سهام داران مجمع عمومی تشکیل شد و پنج نفر از دانشگاهیان، آقایان؛ دکتر بی دهری، رضا حیدری و قاسم مبینی کیا و خانم ها؛ فرح امینی ابیانه و زهرا طالبی لیوان به انتخاب سهام داران و با اخذ اختیار تام از مجمع جهت پیشبرد پروژه، به عنوا ن هیئت مدیره برگزیده شدند.

          قدم اول آزاد سازی زمین بود ، بنابراین هیئت مدیره ی جدید با انتخاب وکیلی کارآمد عزم خود را جزم کرد تا این مهم را به سرانجام برساند، با تشکیل پرونده در شعبات مختلف دادگاهی، سرانجام در سال 1386 با رای دیوان عالی کشور 995/6 هکتار زمین آزاد شد و در اختیار مالکین اصلی زمین و همچنین دانشگاهیان علم و صنعت به عنوان خریدار با مالکیت 220 هکتار در 7 ناحیه ازناحیه ی صفر تا هفت  قرار گرفت.

 

          با توجه به قوانین موجود در آن زمان و استانداردهای حاکم بر سازمان های ذی ربط، ایجاد باغ شهر هدف اصلی هیئت مدیره بود اما پس از چندی موضوع باغ شهرها در سطح کشور منتفی اعلام شد. با مراجعات متعدد به سازمان های ذی صلاح و همچنین جلسات بی شمار با مسئولین  به منظور حفظ و حراست زمین و سهولت در عبور و مرور سهام داران ، هیئت مدیره مبادرت به آسفالت جاده و فنس کشی دور زمین نمود. تلاش بی وقفه ی هیئت مدیره منجر به موافقت وزارت مسکن و شهرسازی و مصوبه ی شورای عالی شهرسازی با صدور مجوز شهرک مسکونی در زمان دولت آقای دکتر احمدی نژاد  شد. در این فاصله نیز در مدت دو سال و با سختی های بسیار زیار اسناد مالکین به نام پنج نفر عضو هیئت مدیره انتقال یافت و مالکیت زمین برای دانشگاهیان محرز شد.

 

امروز در این نقطه قرار گرفته ایم ، هیئت مدیره ای متشکل از آقایان؛ دکتر امامی، مهندس خادم الحسینی، مهندس مبینی کیا، محمود مباشریان، رضا حیدری و خانم امینی ابیانه و دو نفر بازرس، آقایان؛ دکتر صالحی و مهندس روزبهانی، با پی گیری های متعدد سرانجام توانستند نظر مساعد سازمان حفاظت محیط زیست را مبنی بر استقرار صنایع رده یک کشاورزی جلب نمایند. هم اکنون نیز شرکت مشاور محیط زیست با طراحی های منطبق بر استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست مشغول به کار شده و هیئت مدیره امیدوار است بتواند مجوز های لازم را با طرح های مورد نظر اخذ نماید و کارهای اجرایی را به یاری سهام داران عزیز آغاز نماید.

 

          روزگار همیشه بر یک قرار نمی ماند

          روز و شب دارد، روشنی دارد، تاریکی دارد

          کم دارد، بیش دارد

          دیگر چیزی از زمستان باقی نمانده

          تمام می شود، بهار می آید

 

          بهار با شما در پردیس تماشا